KADINLIK HALLERİ

Psikodrama ile tanışmam üniversiteye ilk başladığım yıllardaydı. Henüz ne demek olduğunu bile tam bilmezken, üniversitedeki öğrenci duyuru panolarında, 8 haftalık bir grup sürecinin, okulun rehberlik ve psikolojik danışmanlık merkezinde başlayacağı yazıyordu. Merkeze gidip bilgi almak istedim. Bunun aslında bir terapi grubu olduğu, gruptaki kişilerin birbirlerini önceden tanımamaları koşulunun olduğu ve tam 8 hafta düzenli bir şekilde gruba gelmem gerektiği belirtildi. İyice meraklanmaya başladım ve hemen kayıt yaptırdım.

Grubun olmazsa olmazlarından olan gizlilik gereği, grup sürecini sizlerle paylaşamıyorum 🙂   Ancak bugün klinik psikolog olmayı tercih etmiş olmamda ilk adımı bu gruptaki deneyimlerim sayesinde attığımı söyleyebilirim. Harika bir tecrübe! İnsanın kendini tanıması, ilişkilerindeki aslında hiç fark edemediği esas rolünü görmesi, iç dünyasını son derece spontan bir oyunun içerisinde kendi kendine açabilmesi için psikodrama bulunmaz bir fırsat.

Bu ay, alanında son derece yetkin iki psikodramatist kadınlar için yeni bir psikodrama grubu açıyorlar: KADINLIK HALLERİ. Adından da anlaşılacağı üzere, kadınlardan oluşan grup üyeleri, sahip oldukları anne, eş, çalışan, evlat ve diğer birçok kadınlık halleri içerisinde hiç fark etmeden oynadıkları rolleri doğaçlama bir oyun içerisinde ele alacaklar. Eşsiz bir tecrübe fırsatı. Sevgili kadın okurlara şiddetle tavsiye olunur.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s